Muksuoppi Ohjaajat

Muksuoppi on Lyhytterapiainstituutissa kehitetty ratkaisukeskeinen menetelmä, jonka avulla voidaan auttaa lapsia ja nuoria voittamaan kaikenlaisia ongelmia ja vaikeuksia. Muksuoppi -ohjaajat ovat saaneet koulutuksen menetelmän käyttöön lasten kanssa eri yhteyksissä.

HUOM. Tämä sivu poistuu käytöstä 31.5.2023. Uusien Muksuoppi ohjaajien sertifiointi ja rekisteröinti toimii normaalisti, mutta nimiä ja yhteystietoja ei julkaista enää verkkosivuillamme.

Valtuutteja Muksuoppiohjaajia on monissa maissa eri puolilla maailmaa. Kansainvälisen valtuutettujen Muksuoppiohjaajien rekisteriin pääset tästä linkistä.

Aaltonen Annu, Pori
annu.aaltonen@outlook.com

Aho-Kinnunen Tarja, Helsinki
tarja.aho@gmail.com

Arvola Outi, Rovaniemi
outi.arvola@gmail.com

Fernández-Pacheco Laguna Miriam
miriamfdezpacheco@gmail.com

Forsblom Ann-Britt, Bennäs
ann-britt.forsblom@pedersore.fi

Friis Iiris, Kokkola
etunimi.sukunimi@kpedu.fi

Hedman Sofia, Nykarleby
sofia.hedman@multi.fi

Heiskanen Tuula, Kuopio
tuula.heiskanen@keitele.fi

Hiitola Niina, Heinävesi
niina.hiitola@heinavesi.fi

Hiljanen Laila, Nurmes
laila.hiljanen@elisanet.fi

Hirvonen Maija-Riitta, Liperi
maijariitta.hirvonen@aaniavara.fi
www.aaniavara.fi

Hirvonen Marjo, Kuopio
marjo.hirvonen@mielenpaja.fi
www.mielenpaja.fi

Järveläinen Taina, Porvoo
taina.jarvelainen@gmail.com

Kanckos Natascha, Ytteresse
nataschakanckos@gmail.com

Karttunen Niina, Joensuu
niina.karttunen@tahos.fi
www.tahos.fi

Kivistö Hanna, Vantaa
hanna.m.hellsten@outlook.com

Koskela Outi, Hyvinkää
outi.koskela@okupright.fi
www.okupright.fi

Lamminen Suvi, Rauma
suvilamminen@netti.fi

Lehtomäki Laura, Hämeenkyrö
lalehtomaki@gmail.com

Linde Tea

Lund-Mäkelä Elise, Kalajoki
elise.lund-makela@kotinet.com

Malassu Pirjo-Leena, Helsinki
malassup@welho.com
www.malassupirjoleena.fi

Manninen Niina, Vantaa
info@realcare.fi
www.realcare.fi

Morgan Mervi, Helsinki
mervi.morgan@edu.hel.fi

Ojalehto Mira, Äänekoski
mira.ojalehto@aanekoski.fi

Okkonen Marianne, Nurmes
mannenratsutila@gmail.com

Otava Mari, Helsinki
otavamari@gmail.com

Pitkänen Susanna, Rovaniemi

Poijärvi Maritta, Helsinki
maritta.poijarvi@mehilainen.fi
www.marittapoijarvi.com

Putkisaari Hilkka, Oulu
hilkka.putkisaari@artera.info

Puustinen Heidi, Jyväskylä
hoopuustinen@gmail.com

Raitio Kati, Vantaa
katiraitio@gmail.com

Ranta-Ylitalo Marja, Kokkola
marja.ranta-ylitalo@anvianet.fi
www.wonderfullife.fi 

Rask Marja, Tuusula
marja.rask@kotiportti.fi
www.avoinmieli.fi

Repo Anne, Rautjärvi
anne.repo68@gmail.com
www.neuropsykiatrinenvalmentaja.fi

Rinne-Kuure Anja, Oulu
anja.rinne-kuure@tervavayla.fi

Romppanen Ritva, Kontiolahti
ritva.s.romppanen@gmail.com

Rossi-Salow Minna, Oulu
minna.rossi-salow@ouka.fi

Salin Mari, Hankasalmi
mari.salin@pienkotilehtoranta.fi
www.pienkotilehtoranta.fi

Savolainen Raija, Helsinki
raija@raijasavolainen.fi
www.raijasavolainen.fi

Siitari Elina, Turku
elina.siitari@upwego.fi
www.upwego.fi

Suntio Reija, Helsinki
reija.suntio@lapsihieronta.fi
https://jannittaminen.fi

Söderlund Kelly, Helsinki

Tenetz Mika, Isokyrö
mika.tenetz@agapevalmennus.fi
https://agapevalmennus.fi

Tervo Kirsi, Helsinki
ktervo@yahoo.com

Terävä Tuija, Helsinki
tuija@stellasperanza.fi

Trogen Tiia, Helsinki
tiia.trogen@hotmail.com
www.positiivinenkasvatus.com

Tulonen Susanna, Paimio
tulonsus@gmail.com

Tuunainen Liisa, Joensuu
liisa.tuunainen@saunalahti.fi

Varonen Lauri, Helsinki
lauri@stonepop.fi
www.meditera.fi

Väisänen Kati, Oulu
kati.vaisanen@mimminterapia.fi
www.mimminterapia.fi

Virtanen Marjaana, Tampere
virtanen.marjaana@gmail.com

Väisänen Raija, Oulu
raija.vaisanen@elisanet.fi

Vörlin Minna, Kannus
minna.vorlin@kotinet.com