Cooperation Valmentajat

Cooperation Valmentajat

Cooperation on koulutusohjelma, jonka avulla voidaan työyhteisöissä kaikkia osallistamalla tehdä kehitystyötä. Keskittymällä mm. luomaan positiivista ilmapiiriä ja sopimaan ristiriitoja ja loukkaantumisia, voidaan parantaa niin työntekijöiden kuin esimiesten työhyvinvointia ja työtehoa.

Ahlbäck Leena Edupoli, Porvoo
leena.ahlback@edupoli.fi

Alapeteri Carla Edupoli, Porvoo
carla.alapeteri@edupoli.fi

Alava-Pajarinen Taina

Arvola Outi, Rovaniemi
outi.arvola@gmail.com

Aulankoski Sanna, Helsinki
sanna.aulankoski@pragmatum.fi
www.pragmatum.fi

Björkbacka Petri, Espoo
petri.bjorkbacka@unitylife.fi
www.unitylife.fi

Elstob Tea
tea.elstob@tts.fi

Grönholm Bjarne
bjarne.gronholm@opso.fi

Gül Heidi, Oulu
heidi.gul@attendo.fi

Hahkio Marjatta, Helsinki

Hakkarainen Sari

Halonen Terhi

Havulehto Harri, Vantaa

Heikkinen Tarja, Oulu
tarja.heikkinen@luovi.fi

Heittola Kaija, Kurikka
kaija.heittola@lmi.fi
www.kaijaheittola.fi

Heikkinen Tarja, Oulu
tarja.heikkinen@luovi.fi

Hirvonen Anne Edupoli, Porvoo
anne.hirvonen@edupoli.fi

Holkko Merja, Kankaanpää

Huttunen Anna, Vantaa
annaleena.huttunen@gmail.com

Hyttinen Eero, Vantaa
Edupoli

Hyvärinen Sari

Hämäläinen Tarja
Edupoli

Härö Riitta, Siilinjärvi
riitta.haro@ysao.fi

Inkeroinen Paula

Jokela-Ylipiha Annu
annu.jokela-ylipiha@opso.fi

Juntunen Hannu, Iisalmi
Ylä-Savon ammattiopisto
hannu.juntunen@ysao.fi

Juurela Tiina

Jyrkönen Pertti, Joensuu
PKKY

Järvenpää Outi, Porvoo
Amisto

Kaarniemi Heli

Kahila Jouni, Helsinki
Edupoli

Kaikkonen Ritva, Helsinki
ritva.kaikkonen@amiedu.fi

Kajander Jussi, Vantaa
Edupoli

Kalsi Mervi, Helsinki
Edupoli

Kammonen Jaana, Hyvinkää
HUS

Karinen Sinikka, Ii
sinikka.karinen(at)attendo.fi

Karhapää-Puhakka Satu

Karlsson Mailis, Oulu
mailis.karlsson@wellmind.fi
www.wellmind.fi 

Karttunen Veikko

Kekkonen Marita, Hollola
marita.kekkonen@attendo.fi

Keltanen Terhi

Kempas-Jumppanen Paula, Tohmajärvi
paula.kempas@ondrus.fi
www.ondrus.fi

Kinni Riitta-Liisa

Koiranen Vuokko
vuokko.koiranen@saimia.fi

Koivisto Mirja, Kankaanpää
mirja.koivisto@attendo.fi

Koponen Päivi, Porvoo
Edupoli

Koski Ari, Oulu
PSK

Koskinen Mika
mika.koskinen@itsensaylittajat.fi
LinkedIn

Kristeri Paula, Kouvola
paula.kristeri@attendo.fi

Kruuse Kirsi, Kotka
kirsi.kruuse@attendo.fi

Kurki Piia, Tampere
piia.kurki@attendo.fi

Kurtti Eevi, Iisalmi
Ylä-Savon koulutuskuntayhtymä
eevi.kurtti@ysao.fi

Kuula Katja, Inkoo
katjakuula00@gmail.com

Kuusio Aila

Laakkonen Johanna

Lahdensaari-Nätt Liisa, Rajamäki
TTS

Laine Helena, Vähäkyrö

Lehtinen Mari, Vantaa
TTS

Lemettinen Mika, Pieksämäki
mika.lemettinen@attendo.fi

Leskinen Leena

Lindholm Lotta

Lonkainen Jarmo, Lieksa
jarmo.lonkainen@gmail.com

Lundell Jani, Vantaa
ONOFF Sverige Ab
jani.lundell@onoff.se

Makkonen Marjut, Savonlinna

marjut.makkonen@attendo.fi

Mesiäislehto-Soukka Helinä, Alajärvi
helina.mesiaislehto-soukka@seamk.fi

Miettinen Helena, Helsinki
Aike

Muro Teija, Kangasala
teija.muro@attendo.fi

Mykkänen Mari

Myllymäki Lea, Raisio
Timali

Mäkitalo Merja

Nevalainen Marja
Vammaisten lasten ja nuorten tukisäätiö
marja.nevalainen@vamlas.fi

Nummelin Raija, Espoo
valmennusjakoulutus@raijanummelin.fi
www.raijanummelin.fi

Nurmi Terhi, Sammatti
TTS-Työtehoseura
terhi.nurmi@tts.fi

Okulov Seija

Paananen Pia, Porvoo
pia.paananen@attendo.fi

Parantala Minna, Kokkola
KPAKK

Peiponen Leila

Pekkarinen Mari

Peltola Kimmo, Ähtäri
kimmop68@gmail.com
www.mielikeho.net

Pieniniemi Sirpa, Oulu
PSK

Pirinen Outi

Pironetti Heli
YSAO
heli.pironetti@ysao.fi

Puhakka Arttu

Puirava-Hanhela Marja, Oulu

Raatikainen Katja, Keminmaa
katja.raatikainen@attendo.fi

Raitavuo Heikki

Rautalin Riitta
riitta.rautalin@lpshp.fi

Ravattinen Jaana

Reisbacka Anneli
TTS-Työtehoseura
anneli.reisbacka@tts.fi

Remander-Hagman Satu, Helsinki
satu.remander-hagman@hotmail.com

Roos Irene
TTS-Työtehoseura
irene.m.roos@gmail.com

Ruotsalainen Kirsi Irene

Räikkönen Anu, Lohja
anu.raikkonen@attendo.fi

Saastamoinen Sanna

Salminen Riitta, Espoo
riitta@riittasalminen.com
www.riittasalminen.com

Saramäki Leila

Saunaluoma Ulla, Vantaa
ulla.saunaluoma(at)pp.inet.fi

Savolainen Raija, Helsinki
raija@raijasavolainen.fi
www.raijasavolainen.fi

Silventoinen Irma, Tampere
irma.silventoinen@attendo.fi

Simander Petri
petri.simander@opso.fi

Sivonen Anja
anja.sivonen@opso.fi

Sjelvgren Terttu, Espoo
Kehittämispalvelut Bonsai Oy
terttu.sjelvgren@businessbonsai.fi

Suvanen Tiina, Vantaa

Takanen Kimmo, Oulu
Mentores

Toivonen Armi, Hyvinkää

Träskelin Stefan, Helsinki
stefan@onnistuvalmennus.fi
www.onnistuvalmennus.fi

Tuomainen Lea

Tuominen Seija

Valonen Annu (Anna-Maija), Helsinki
amvalonen@gmail.com

Varis Jenni

Voutilainen Päivi

Vuorensyrjä Katri, Kangasala
katri.vuorensyrja@attendo.fi

Ylönen Paula, Pieksämäki
paula.ylonen@attendo.fi